Poradnik pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu

Poradnik pielegnacji wrazliwej skory wokol oczu

Skóra wokół oczu jest cienka i niezwykle wrażliwa, dlatego niełatwo wybacza błędy pielęgnacyjne. W dalszej części artykułu znajdziesz wiele praktycznych porad na temat tego, jak dbać o obszar wokół oczu. 

Praca przed komputerem, zbyt mała ilość snu, czy długotrwałe przemęczenie to czynniki, które bardzo szybko odbijają się skórze twarzy. Szczególnie wrażliwe są obszary wokół oczu, gdzie skóra jest cienka i bardzo delikatna. Opuchlizna, zasinienie, czy delikatne zmarszczki to efekty nieprawidłowe pielęgnacji. 

Kurze łapki i inne zmiany wokół oczu

To właśnie na skórze wokół oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki, które można dostrzec już po dwudziestym piątym roku życia. ? Właśnie tak nazywamy płytkie i zlokalizowane równolegle po dwóch stronach oczu zmarszczki. 

Wiele osób identyfikuje to zjawisko z pierwszymi oznakami starzenia i próbuje jak najszybciej się ich pozbyć. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj profilaktyka, która polega na dbaniu o skórę wokół oczu z pomocą odpowiednich kosmetyków. 

Pielęgnacja okolic oczu – wybierz odpowiedni kosmetyk

Skóra wokół oczy nie jest chroniona przez warstwę hydrolipidową. Z natury cienka i bardzo delikatna szybko się starzeje, ma skłonności do przesuszania i pękania. Cechuje ją również stosunkowo niskie krążenie limfatyczne, co sprzyja obrzękom. 

Właśnie dlatego wybór odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji tego obszaru jest tak istotny. Kremy przeznaczone do skóry twarzy mogą okazać się zbyt ciężkie i gęste, co nieraz prowadzi do rozciągania skóry podczas ich aplikacji. Dobrej jakości jest znacznie lżejszy i lepiej się rozprowadza. Dodatkowo nie wywołuje reakcji alergicznych. 

Jeżeli chcesz zadbać o skórę wokół oczu, koniecznie weź pod uwagę jedynie specjalnie przeznaczone do tego kosmetyki. Ten obszar pozostawiony sam sobie szybko zacznie przejawiać pierwsze oznaki starzenia się skóry. 

Kremy pod oczy zawierają cenne składniki aktywne, takie jak witamina C, czy kwas nukleinowy. Często znajdziemy w nich tak ekstrakty z roślin, takich jak nagietek, czy bławatek. 

Pielęgnacja skóry wokół oczu – o czym warto pamiętać? 

Ważnym elementem dbania o skórę wokół oczu jest bardzo dokładne usuwanie makijażu. Kolorowe kosmetyki, takie jak cienie, czy maskara bywają trudne do usunięcia a ich pozostałości mogą podrażniać okolice oczu. Właśnie dlatego tak istotny jest dokładny demakijaż. Na rynku dostępne są preparaty przeznaczone specjalnie do tego celu. 

Raz na jakiś czas warto wykorzystać specjalną maseczkę w formie płatków pod oczu. Są one bogate w ekstrakty z roślin, takich jak miłorząb, czy ogórek. Świetnie sprawdzają się w rozjaśnianiu cieni pod oczami oraz zmniejszaniu obrzęków. Ich efekty są widoczne dosyć szybko, jednak działanie utrzymuje się jedynie przez kilka godzin. Tego typu produkty świetnie sprawdzą się więc przed wielkim wyjściem.

Podsumowanie 

Pielęgnacja wrażliwej skóry wokół oczu powinna być dobrze przemyślana. Ten obszar jest wyjątkowo narażony na podrażnienia, przesuszenia i obrzęki. Właśnie dlatego należy dbać o niego z pomocą dobrej jakości kosmetyków przeznaczonych specjalnie do skóry wokół oczu. Do codziennej pielęgnacji świetnie nadaje się krem pod oczy. 

Raz na jakiś czas warto również skorzystać z płatków zmniejszających obrzęk. Coraz większą popularnością cieszą się również sera, których przeznaczeniem jest nawilżanie i odżywianie skóry wokół oczu. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like