Strzyżenie włosów u dzieci – kilka wskazówek

Strzyżenie włosów u dzieci - kilka wskazówek

Pierwszym krokiem przy podcinaniu włosów u dziecka jest upewnienie się, że wie ono, co się dzieje. Możesz to zrobić odgrywając scenariusz z pluszowym zwierzęciem lub lalką. Zachowując spokój i opanowanie, będziesz w stanie zapewnić dziecku czyste i proste cięcie.

Skonsultuj się z fryzjerem przed strzyżeniem

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przed przystąpieniem do strzyżenia dziecka, jest to, że powinno ono być zrelaksowane i czuć się komfortowo podczas strzyżenia. Unikaj strzyżenia dziecka, gdy jest głodne lub zmęczone. Staraj się również zaplanować wizytę w godzinach porannych. Na wizytę należy również przyprowadzić inną osobę dorosłą. Dziecko może potrzebować usiąść na fotelu z fryzjerem, więc dobrze jest mieć dodatkowego pomocnika. Pomocne może być również upewnienie się, że dziecku nie jest za gorąco lub za zimno. Jeśli dziecko nie czuje się komfortowo, może to sprawić, że doświadczenie to będzie bardzo stresujące.

Rozmowa z dzieckiem na temat strzyżenia może sprawić, że całe doświadczenie będzie mniej stresujące dla Was obojga. Pomocne może być również przyniesienie ulubionego smakołyku, który odwróci uwagę dziecka podczas strzyżenia. Odwrócenie uwagi dziecka pomoże mu się skupić i przejść przez strzyżenie bez większego zamieszania.

Mokre włosy są łatwiejsze do pracy

Podczas strzyżenia dzieci, mokre włosy są bardziej wyrozumiałe i łatwiejsze do ułożenia. Zapewniają też dobry chwyt nożyc. Użyj butelki ze spryskiwaczem, aby zwilżyć włosy malucha przed strzyżeniem. Staraj się ciąć małe sekcje i często zatrzymuj się, by pozwolić dziecku na zabawę lub przerwę.

Mokre włosy łatwiej jest ułożyć niż suche. Elastyczność mokrych włosów jest większa niż suchych i mogą się one rozciągnąć nawet do połowy swojej długości. To ułatwia strzyżenie włosów kręconych. Tworzy też tępe krawędzie, które są bardziej poręczne.

Powoli i spokojnie to klucz do uzyskania czystego i prostego cięcia

Stare przysłowie „Powoli i spokojnie wygrywa wyścig” jest często przypisywane bajkom Ezopa. Historia opowiada o zającu i żółwiu, z których każdy ma inną szybkość i zwinność. Zając wyzywa żółwia na wyścig, a ten się zgadza. Zając zaczyna uciekać, gdy tylko wyścig się zaczyna.

Rekwizyty do strzyżenia dzieci między strzyżeniami

Niezależnie od tego, czy strzyżesz dziecko w domu, czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim, będziesz potrzebować kilku kluczowych przedmiotów. Niezbędny jest grzebień z szerokimi zębami, nożyczki z cienką końcówką i ręcznik do sprzątania. Posiadanie tych narzędzi pozwoli na usprawnienie procesu i wyeliminowanie błędów estetycznych.

Używanie słów takich jak „snip” lub „trim” zamiast „cut”

Kiedy obcinasz dziecku włosy, używaj słów takich jak „trim” lub „snip” zamiast „cut”. Słowo „obcinać” może być przerażające dla małych dzieci, dlatego należy używać słów takich jak „obcinać” lub „przycinać”. Słowa te mają łagodniejsze i bardziej neutralne brzmienie i mogą pomóc dziecku się zrelaksować.

Pierwszy rok życia dziecka jest pełen wielu emocjonalnych kamieni milowych, takich jak przewracanie się na drugi bok i jedzenie prawdziwego jedzenia. Może ono również potrzebować strzyżenia. Włosy dziecka są często długie i mogą sprawiać dziecku problemy, np. wpadać do oczu. Spróbuj utrzymać krótkie włosy w tym czasie. Nie tylko dziecko będzie miało większy komfort, ale będzie też wyglądać zdrowo.

Jeśli Twoje dziecko obawia się strzyżenia, porozmawiaj wcześniej o zabiegu. Wyjaśnij, co się stanie i jak działają nożyczki. Możesz nawet udawać, że przycinasz grzywkę palcami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak sprawdzić, czy masz cellulit
Czytaj Dalej

Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra ma dołeczki i wygląda na grudkowatą, istnieje wiele sposobów, aby określić, czy masz…
Co to jest Cellulit i skąd się bierze?
Czytaj Dalej

Co to jest Cellulit i skąd się bierze?

Gros artykułów na temat cellulitu zaczęło się pod koniec lat siedemdziesiątych. Wcześniej kobiety rzadko pokazywały swoje nogi. Dziś…
Naturalne sposoby na trądzik
Czytaj Dalej

Naturalne sposoby na trądzik

Jeśli szukasz sposobów na uzyskanie czystej skóry bez użycia drogich, szkodliwych produktów, możesz spróbować naturalnych środków zaradczych. Niektóre…
Czosnek a leczenie trądziku - czy jest skuteczny?
Czytaj Dalej

Aloes a trądzik – czy to pomaga?

Aloes to niesamowity naturalny środek leczniczy, który ma wiele korzyści dla skóry. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i wysuszająco. Ponadto…
Technologie transplantacji włosów
Czytaj Dalej

Czy kawa ma wpływ na cellulit?

Kawa jest środkiem pobudzającym, który może mieć krótkotrwały wpływ na cellulit. Poprzez stymulację naczyń krwionośnych w skórze, kawa…