Jak walczyć z wypadaniem włosów – czy to genetyczne?

Jak walczyć z wypadaniem włosów - czy to genetyczne?

Dziedziczne wypadanie włosów może być wyniszczającą chorobą i może rozpocząć się już w wieku 30 lat. Może być przekazywane przez jednego lub drugiego rodzica. Można ją jednak leczyć. Pierwszym krokiem w leczeniu tej przypadłości jest poznanie jej przyczyn – te dane są skutkiem badań redakcji strony hairandbeauty.pl.

Dziedziczne wypadanie włosów już zakodowane w Twojej genetyce

Wypadanie włosów jest dziedziczne i nie ma na nie znanego lekarstwa. Istnieje jednak kilka sposobów na poprawę jakości istniejących włosów. Na przykład, zdrowa dieta jest kluczem do utrzymania gęstych i elastycznych włosów. Ponadto, spożywanie odpowiedniej ilości białka jest niezbędne dla normalnej produkcji włosów.

Duży procent populacji doświadczy utraty włosów w pewnym momencie swojego życia, a stan ten zwykle pogarsza się wraz z wiekiem. Ponadto, może to być również spowodowane przez leki, stres i dietę. Chociaż nie ma lekarstwa na genetyczne wypadanie włosów, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby spowolnić ten proces i zmaksymalizować potencjał wzrostu włosów.

Przede wszystkim, jeśli wypadanie włosów jest dziedziczne, należy jak najwcześniej skonsultować się z lekarzem. Być może uda Ci się odwrócić ten stan dzięki niektórym zabiegom. Na przykład, możesz przyjmować lek na receptę o nazwie finasteryd. Lek ten zapobiega przekształcaniu testosteronu w DHT, który kurczy mieszki włosowe. Musisz jednak kontynuować przyjmowanie leku przez co najmniej sześć miesięcy, aby zobaczyć rezultaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak skutecznie ukryć trądzik
Czytaj Dalej

Jak skutecznie ukryć trądzik

Trądzik może być wyjątkowo nieestetyczny, ale nie musi być stałym elementem Twojej twarzy. Istnieje wiele skutecznych sposobów na…