Naturalne sposoby na trądzik

Naturalne sposoby na trądzik

Jeśli szukasz sposobów na uzyskanie czystej skóry bez użycia drogich, szkodliwych produktów, możesz spróbować naturalnych środków zaradczych. Niektóre z tych metod obejmują kurkuminę, ocet jabłkowy i aloes. Będziesz także chciała uniknąć stosowania tłustych i opartych na oleju kosmetyków, takich jak kremy nawilżające. Produkty te będą zatykać pory i pogorszyć trądzik.

Kurkumina

Kurkumina znaleziona w kurkumie jest silnym naturalnym sposobem leczenia trądziku, głównie ze względu na jej właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Może walczyć z bakteriami, które powodują trądzik, w tym szczepy odporne na leki. Kurkumina może nawet pomóc w zaniku ciemnych plam, które mogą pozostać po upartym trądziku. Ponadto, ma wiele korzyści zdrowotnych i może pomóc spowolnić proces starzenia.

Wykazano, że kurkumina ma właściwości przeciwzapalne i poprawia funkcję bariery skórnej w eksperymentalnych modelach atopowego zapalenia skóry i łuszczycy. Wykazano również, że hamuje zapalenie wywołane promieniowaniem UVB i zwiększa zawartość wody w skórze twarzy. Może również wspomagać nawilżanie skóry.

Na rynku istnieje kilka suplementów diety zawierających kurkuminę. Ważne jest jednak, aby przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów porozmawiać z dermatologiem. Aby zapewnić bezpieczeństwo suplementów kurkumy, najlepiej jest dokładnie przestrzegać instrukcji i dawkowania. Ponadto, szukaj suplementów kurkumy, które zawierają czarny pieprz, który może zwiększyć skuteczność kurkumy.

Aloe vera

Aloes to naturalna substancja o silnych właściwościach antybakteryjnych, która może pomóc w leczeniu trądziku. Jest on pozyskiwany z liści rośliny i może być stosowany bezpośrednio na skórę. Aloes może być stosowany jako środek do leczenia punktowego lub jako maseczka do twarzy. Sok z rośliny został przebadany pod kątem jego zdolności do zmniejszania stanów zapalnych i trądziku. Wykazano również, że odblokowuje pory skóry i zmniejsza ilość białych i czarnych zaskórników, a także pomaga zresetować poziom pH skóry.

Żel aloesowy może być mieszany z olejkami eterycznymi, aby stworzyć roztwór miejscowy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kup butelkę, która jest czysta i wyraźnie oznakowana. Użyj czystych rąk, aby nałożyć żel na dotknięte miejsce. Wcieraj żel w miejsce, w którym wystąpił wyprysk. Pamiętaj, aby pozostawić go na minutę przed wytarciem.

Chociaż brakuje wstępnych badań, aloes jest naturalnym środkiem na trądzik. Łagodzi skórę i zmniejsza zaczerwienienia. Może również łagodzić trądzik zapalny, ale potrzebne są dalsze badania, aby znaleźć ostateczną odpowiedź.

Miód Manuka

Stosowanie miodu Manuka jest doskonałym sposobem leczenia trądziku, ponieważ zawiera on właściwości antybakteryjne. Jest on również dobry dla skóry, ponieważ pomaga zachować wilgoć. Zapobiega to nadprodukcji sebum, które jest tym, co powoduje trądzik. Właściwości antybakteryjne miodu były wykorzystywane od wieków jako sposób leczenia trądziku. Miód Manuka jest bogaty w Methylglyoxal, związek o działaniu antybiotycznym. Związek ten pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i obrzęki spowodowane trądzikiem.

Stosowany bezpośrednio na skórę, miód Manuka pomaga łagodzić trądzik i inne choroby skóry. Wysoka zawartość kwasowości w miodzie celuje w bakterie na skórze. Skutkuje to szybszym gojeniem się trądziku i mniejszą ilością pryszczy. Działa również jako naturalny środek oczyszczający, usuwając brud i zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia. Nie wysusza skóry i zapobiega powstawaniu nowych pryszczy.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie BMJ Open w 2015 roku oceniono skuteczność miodu Manuka jako naturalnego sposobu leczenia trądziku. Naukowcy badali wpływ miodu na trądzik na grupie uczestników. Uczestnicy używali antybakteryjnej płukanki dwa razy dziennie przez 12 tygodni, a połowa stosowała krem z miodem kanuka. Druga połowa stosowała samą płukankę. W trakcie badania u ośmiu procent uczestników nastąpiła zauważalna poprawa w zakresie trądziku.

Ocet jabłkowy

Jednym z najlepszych sposobów na naturalne leczenie trądziku jest stosowanie octu jabłkowego na dotknięty nim obszar. Możesz zastosować go miejscowo lub rozcieńczyć z wodą, aby zrobić płyn do mycia twarzy. Niewielką ilość należy nałożyć na mały obszar, a następnie spłukać po pięciu do 15 minut. Proces ten można powtarzać jeden lub dwa razy dziennie.

Można również używać octu jabłkowego jako tonera. Wymieszaj jedną łyżkę stołową octu jabłkowego z ćwierć szklanki wody i używaj go jako tonera. Ważne jest jednak, aby rozcieńczyć ocet przed nałożeniem go na twarz, ponieważ jest on silnie kwasowy.

Podczas gdy ocet jabłkowy jest skuteczny w redukcji trądziku, należy pamiętać, że może nie być odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze. Może też zaszkodzić skórze i pogorszyć stan trądziku. W przypadku ciężkiego trądziku należy udać się do dermatologa, aby zdecydować się na odpowiednie leczenie.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego można nakładać na pryszcze i zaskórniki za pomocą wacika lub opuszka palca. Olejek ten pomaga odblokować gruczoły łojowe i zdezynfekować pory. Wysusza również pryszcze i zaskórniki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, olejek z drzewa herbacianego najlepiej stosować dwa razy dziennie.

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najpopularniejszych domowych środków na trądzik. Jest łatwy w użyciu i może być nawet wykonany w DIY rozwiązanie. Podczas gdy olejek z drzewa herbacianego nie jest cudownym lekiem, to pokazuje obietnicę jako środek przeciwbakteryjny. Podczas gdy bakterie trądzikowe powodują zakażenie skóry, nie są one główną przyczyną trądziku. Hormony zapalne i nadaktywność gruczołów łojowych to dwa inne czynniki, które mogą przyczynić się do powstania trądziku.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego jest to, że może on być bardzo szorstki na skórze. Z tego powodu ważne jest, aby rozcieńczyć olejek przed nałożeniem go bezpośrednio na skórę. Ważne jest również, aby unikać stosowania olejku nierozcieńczonego, ponieważ jest on niezwykle skoncentrowany.

Ogórki

Ogórki są doskonałym naturalnym środkiem na trądzik, i istnieje kilka różnych sposobów, aby je wykorzystać. Sok z ogórka może być stosowany do dotkniętego obszaru skóry. Zabieg ten jest dobrym sposobem na zmniejszenie stanu zapalnego przy jednoczesnej walce z wolnymi rodnikami. Możesz również spróbować oleju z nasion ogórka, który można zastosować na dotkniętym obszarze i pozostawić na noc, aby pracować. Rano wystarczy go zmyć.

Ogórki są idealnym naturalnym lekiem na trądzik ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i nawilżające. Zmniejszają również obrzęk i podrażnienia spowodowane przez trądzik. Owoce te zawierają również krzemionkę, która ma właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo ogórki zmniejszają wielkość porów skóry i zwalczają wolne rodniki, które mogą powodować trądzik i blizny. A ponieważ mają ten sam poziom pH co skóra, są doskonałym środkiem nawilżającym i oczyszczającym.

Innym sposobem wykorzystania ogórka na trądzik jest zmieszanie go ze szczyptą kurkumy w proszku, mąką z ciecierzycy lub sokiem z cytryny. Użyj wacika, aby nałożyć mieszankę na dotknięty obszar. Po 20 minutach spłucz ją wodą i powtórz proces. Zabieg z sokiem z ogórka należy powtarzać trzy razy w tygodniu.

Ice

Ice jest świetnym środkiem do leczenia trądziku. Pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk poprzez obniżenie temperatury skóry. Odrętwia również związany z tym ból. Musisz jednak unikać stosowania lodu przez dłuższy czas, ponieważ może on spowodować odmrożenia. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niekorzystne skutki uboczne.

Lód pomaga zmniejszyć stan zapalny i ból związany z trądzikiem. Zwęża również naczynia krwionośne, co może pomóc w procesie gojenia. Zabieg ten jest bardziej skuteczny, gdy jest stosowany po dokładnym oczyszczeniu skóry. Trwa również dłużej, aby pracować niż konwencjonalne zabiegi na trądzik, więc należy być cierpliwym z nim. Unikaj drapania lub wybierania pryszcza, ponieważ może to pogorszyć stan zapalny i zaczerwienienie. Alternatywnie, można pokryć pryszcze z makijażem mineralnym, aby ukryć zaczerwienienie i stan zapalny.

Lód może pomóc zmniejszyć rozmiar pryszczy i zmniejszyć ich widoczność. Bezpieczne jest stosowanie lodu bezpośrednio na dotknięty obszar, ale upewnij się, że nie podrażnia on Twojej skóry. Innym naturalnym środkiem na trądzik jest nakładanie pasty ze zmiażdżonej aspiryny lub kremu z hydrokortyzonem na obszar z wykwitami. Te zabiegi mogą zmniejszyć rozmiar pryszczy, ale nie oferują dramatycznych rezultatów. Płatki owsiane

Płatki owsiane to naturalny środek złuszczający, który pomaga skórze usunąć nadmiar sebum i bakterie. Pomaga również zmniejszyć stan zapalny, który przyczynia się do powstawania trądziku. Pomaga również zapobiegać przyszłym wypryskom poprzez zmniejszenie wielkości porów. Płatki owsiane działają również jako łagodny środek złuszczający, co oznacza, że nie zaszkodzą Twojej skórze. Oprócz naturalnych właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych, płatki owsiane pomagają również łagodzić swędzenie spowodowane suchością skóry.

Płatki owsiane mogą być również stosowane jako maseczka do twarzy. Nałóż cienką warstwę substancji na twarz i pozostaw ją na 10 do 15 minut. Inną opcją jest dodanie kilku kropel wody różanej. Ważne jest, aby pamiętać, że ten zabieg jest najlepszy dla łagodnego trądziku, więc jeśli powoduje podrażnienie skóry, powinieneś przestać go używać.

Płatki owsiane zawierają saponiny, które są naturalnymi środkami oczyszczającymi. Działają one poprzez usuwanie brudu i oleju z porów bez rugowania skóry. Możesz również zastosować mleko owsiane na twarz zamiast mydła. Możesz również wziąć kąpiel z otrębów owsianych, aby uzyskać te same korzyści.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Co powoduje powstawanie cellulitu? Jak mu zapobiegać
Czytaj Dalej

Jakie sztuczne włosy wybrać?

Na rynku jest wiele różnych produktów ze sztucznych włosów i może być trudno wybrać ten właściwy dla Ciebie.…
Czosnek a leczenie trądziku - czy jest skuteczny?
Czytaj Dalej

Aloes a trądzik – czy to pomaga?

Aloes to niesamowity naturalny środek leczniczy, który ma wiele korzyści dla skóry. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i wysuszająco. Ponadto…
Jak sprawdzić, czy masz cellulit
Czytaj Dalej

Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra ma dołeczki i wygląda na grudkowatą, istnieje wiele sposobów, aby określić, czy masz…