Sposoby na trądzik – jak leczyć w domu?

Sposoby na trądzik - jak leczyć w domu?

Jeśli chcesz wiedzieć jak leczyć trądzik w domu, możesz skorzystać z wielu naturalnych środków. Kilka z tych metod to olejek z drzewa herbacianego, aloes, sok z cytryny i dieta niskoglikemiczna. Metody te mają udowodnioną skuteczność i są bezpieczne do stosowania na skórze.

Olejek z drzewa herbacianego

Aby użyć olejku z drzewa herbacianego jako domowego środka na trądzik, rozcieńcz olejek przed nałożeniem go na dotknięty obszar. Aby uzyskać najlepsze wyniki, rozcieńczyć olej do pięciu procent lub mniej. Zaleca się również rozcieńczenie go z olejem nośnym przed zastosowaniem bezpośrednio na skórę. Olejek z drzewa herbacianego powinien być stosowany na dotkniętym obszarze co najmniej raz dziennie, a najlepiej dwa razy. Olejek może powodować pewne ukłucia, gdy jest stosowany bezpośrednio na skórę, więc osoby o wrażliwej skórze powinny unikać jego stosowania.

Właściwości antybakteryjne olejku sprawiają, że jest on doskonałym domowym środkiem na trądzik. Działa poprzez ukierunkowanie na bakterie odpowiedzialne za wywołanie trądziku. Jest to również dobra opcja dla osób, które chcą zapobiec pojawieniu się blizn potrądzikowych. Działa również jako środek antyseptyczny i ma działanie terapeutyczne. Jednak w przeciwieństwie do nadtlenku benzoilu, olejek z drzewa herbacianego wymaga czasu, aby pokazać swoje korzyści. Jednak konsumenci mogą zauważyć mniej łuszczenia, swędzenia i podrażnienia podczas stosowania go na dotkniętym obszarze.

Aloes

Roślina aloesu zawiera substancję przeciwbakteryjną, która zwalcza bakterie. Zawiera również enzymy, aminokwasy, witaminy i minerały. Składniki te działają również w celu zwiększenia odporności skóry i zwalczania trądziku. Sprzyja także produkcji tkanki elastycznej. Aloes jest również przydatny w leczeniu blizn potrądzikowych. Powinien być stosowany codziennie, ale lepiej stosować go na noc.

Aloes jest świetnym domowym środkiem na trądzik, ponieważ łagodzi rozgniewane pryszcze. Zawiera również kwas salicylowy, który jest naturalnym składnikiem antybakteryjnym i zwalczającym trądzik. Ponieważ wnika głębiej w pory, kwas salicylowy zwalcza bakterie i kontroluje nadmiar sebum. Jest on szczególnie przydatny w przypadku trądziku zaskórnikowego, ponieważ może pomóc w rozluźnieniu nagromadzonego sebum głęboko w porach.

Sok z cytryny

Stosowanie soku z cytryny jako domowego środka na trądzik wiąże się z pewnym ryzykiem. Chociaż jest to produkt naturalny, sok z cytryny może zakłócić równowagę pH skóry i zakłócić naturalną produkcję oleju. Najlepiej jest użyć niewielkiej ilości soku z cytryny na dotkniętych obszarach. Nie zaleca się jednak stosowania soku z cytryny bezpośrednio na otwartą ranę lub pryszcz.

Przede wszystkim sok z cytryny jest bardzo kwaśny i może podrażniać skórę. pH skóry wynosi około 4,5 do 5,5, a zawartość kwasu w cytrynie wynosi około 3. Jeśli przypadkowo nałożysz sok z cytryny na skórę, ryzykujesz poparzenie lub ukłucie.

Dieta niskoglikemiczna

Jeśli cierpisz na trądzik, możesz rozważyć dietę niskoglikemiczną. Dieta ta może pomóc Ci pozbyć się trądziku poprzez zmniejszenie ilości cukru we krwi w Twoim systemie. Wysokoglikemiczne pokarmy powodują skok cukru we krwi, co może spowodować stan zapalny w całym organizmie. Kiedy to się dzieje, twoje ciało produkuje nadmiar sebum, co może powodować trądzik. Jednak inne badania nie znalazły związku między dietą wysokoglikemiczną a trądzikiem.

Ostatnio niektórzy badacze opublikowali wyniki, które sugerują, że dieta niskoglikemiczna jest skuteczna w leczeniu trądziku. Badanie przeprowadzono u dorosłych z umiarkowanym trądzikiem i podzielono na dwie grupy. Schemat leczenia był taki sam dla obu grup, który obejmował doksycyklinę 100 mg dziennie plus adapalen 0,1% żel codziennie. Dodatkowo pacjenci otrzymywali co miesiąc poradę żywieniową. W grupie A uczestnicy otrzymywali normalną dietę zgodną z ich statusem metabolicznym, podczas gdy w grupie B dieta składała się z pokarmów o niskim ładunku glikemicznym. Wszyscy uczestnicy byli obserwowani przez 12 tygodni, a na koniec badania mierzono jakość ich życia. Światła LED

Światła LED do leczenia trądziku są skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu trądziku. Działają one poprzez oczyszczanie trądziku zapalnego i zapobieganie przyszłym wybuchom. Chociaż leczenie to jest bardziej skuteczne niż stosowanie antybiotyków, może mieć pewne skutki uboczne. Pacjenci powinni być świadomi, że to leczenie może spalić wrażliwą skórę. Ponadto, powinni unikać słońca podczas stosowania leczenia światłem LED.

Światła LED do leczenia trądziku występują w dwóch głównych rodzajach: czerwonym i niebieskim. Czerwone światło skierowane jest na powierzchniowe warstwy skóry, natomiast niebieskie na głębsze warstwy skóry. Czerwone światło stymuluje produkcję kolagenu i zwiększa krążenie, podczas gdy niebieskie światło zabija bakterie. Czerwone i niebieskie światło może być również stosowane razem dla lepszych rezultatów. Niebieskie światło LED pomaga w leczeniu trądziku poprzez zmniejszenie aktywności gruczołów olejowych, które mogą zatykać pory i tworzyć idealne środowisko dla bakterii.

Ogórki

Ogórki są świetnym naturalnym składnikiem do leczenia trądziku. Mogą być wykonane w sok i stosowane na skórę jako naturalny mycia twarzy. Sok może pomóc oczyścić skórę i zmniejszyć wygląd blizn. Możesz również zastosować sok z ogórka na skórę, aby uzyskać świecącą cerę.

Ogórek ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Zawiera również krzemionkę, dzięki której skóra jest bogato odżywiona. Ma również właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwzmarszczkowe, a także może zmniejszyć rozmiar porów Twojej skóry. Ogórek pomaga również zwalczać wolne rodniki, które powodują trądzik i inne problemy skórne. Ogórek jest również świetnym naturalnym środkiem oczyszczającym i nawilżającym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czy szczotkowanie na sucho pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Leki na trądzik – ranking

Jeśli szukasz najlepszych leków do leczenia trądziku, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o…
Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy
Czytaj Dalej

Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy

Wybierając właściwe leczenie, osoby cierpiące na papulopustularny „trądzik” różowaty powinny rozważyć, który rodzaj leczenia jest najlepszy dla ich…