Peeling a trądzik – czy można go zrobić?

Peeling a trądzik - czy można go zrobić?

Jeśli myślisz o wykonaniu peelingu chemicznego, musisz porozmawiać ze swoim lekarzem na temat ryzyka i potencjalnych korzyści. Lekarz będzie chciał omówić Twoją historię medyczną, w tym wszelkie przyjmowane leki. Będzie również chciał zbadać Twoją skórę, aby określić, jaki rodzaj peelingu będzie najbardziej skuteczny. Peelingi chemiczne wiążą się z różnym ryzykiem i korzyściami w zależności od Twoich cech fizycznych, dlatego będziesz musiała wyjaśnić, dlaczego jesteś zainteresowana zabiegiem.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne są coraz częściej stosowane przez dermatologów w leczeniu trądziku pospolitego – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu gab-diet.pl. Są one bezpieczne i skuteczne, a właściwości chemiczne różnych peelingów celują w różne czynniki patofizjologiczne. Dermatolog zaleci odpowiedni peeling chemiczny w oparciu o indywidualne potrzeby i cele pacjenta. Peeling chemiczny może zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, przebarwień oraz drobnych linii i zmarszczek. Może również poprawić teksturę skóry.

Działanie peelingów chemicznych polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry i odsłonięciu gładszego, bardziej jednolitego odcienia. Peelingi chemiczne różnią się intensywnością i głębokością działania w zależności od rodzaju skóry. Łagodne peelingi złuszczają powierzchnię, natomiast średnie usuwają głębsze warstwy skóry. Mogą one również rozjaśnić przebarwienia, zwłaszcza na policzkach.

roztwór Jessnera

roztwór Jessnera jest peelingiem chemicznym, który może być stosowany na skórę. Peeling ten zawiera kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcynol. Jest on również dostępny w wersji do użytku domowego. W przeciwieństwie do innych peelingów, ten został zaprojektowany tak, aby nie podrażniać skóry. Roztwór peelingu należy nakładać na twarz warstwami, a następnie pozostawić na co najmniej osiem minut przed zmyciem.

Peeling Jessnera to roztwór złuszczający, który usuwa wierzchnią warstwę skóry i martwe komórki naskórka. W rezultacie skóra zaczyna się goić i pojawia się nowa skóra. Formuła ta została opracowana przez Maxa Jessnera prawie sto lat temu. Zawiera składniki kwasowe, które rozkładają wierzchnią warstwę skóry, co sprzyja tworzeniu się nowych komórek skóry.

Actinic keratosis

Peeling to popularny zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry, często poprzez usunięcie warstw martwych komórek skóry. Pomaga to oczyścić cerę i zwiększyć pewność siebie. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, o których należy pamiętać przed poddaniem się temu zabiegowi. Peelingi mogą powodować przestoje, dlatego należy upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na regenerację.

Przed wykonaniem peelingu chemicznego należy omówić z dermatologiem ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Niektóre peelingi mogą powodować blizny, szczególnie na twarzy, ale blizny mogą być leczone i są zwykle stosunkowo łagodne. Należy najpierw skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć ryzyka wystąpienia zimna i innych infekcji po peelingu chemicznym.

Medyczne środki oczyszczające po peelingu chemicznym

Peelingi chemiczne mogą być wykonywane w gabinecie lekarskim lub w centrum chirurgicznym. Usuwają one nadmiar olejków i komórek skóry i odsłaniają nową warstwę skóry. Peelingi chemiczne różnią się intensywnością i głębokością. Rodzaj peelingu zależy od stanu skóry i pożądanych rezultatów.

Przed poddaniem się zabiegowi peelingu chemicznego, należy nałożyć na twarz krem nawilżający. Należy pamiętać, że peelingi chemiczne pieką i podrażniają skórę. Mogą też tymczasowo powodować blizny na skórze. Możesz użyć olejku do twarzy lub silnego kremu nawilżającego, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z nawilżaniem. Nie zaleca się nakładania zbyt dużej ilości kremu nawilżającego na twarz po peelingu chemicznym. Należy również unikać masowania lub pocierania twarzy.

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy unikać długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne oraz wszelkich innych czynności, które mogą powodować pocenie się. Pot jest doskonałą pożywką dla bakterii. Nadmierne pocenie się może również powodować przedwczesne podnoszenie się skóry. Nadmierne pocenie się może nawet powodować blizny. Ostatnim krokiem po poddaniu się peelingowi chemicznemu jest użycie delikatnego środka myjącego, aby uniknąć uszkodzenia nowej warstwy skóry.

Długoterminowe rezultaty peelingu chemicznego na trądzik

Po wstępnym zabiegu, peeling chemiczny może przynieść długoterminowe rezultaty dla pacjentów z trądzikiem. Proces wymaga wielu sesji, więc ważne jest, aby zapewnić czas na gojenie się skóry między zabiegami. Lekarz udzieli Ci konkretnych instrukcji dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu. Reguły pielęgnacji skóry mogą obejmować stosowanie delikatnego środka złuszczającego i codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.

Peelingi chemiczne działają poprzez usuwanie wierzchniej warstwy martwych komórek skóry. Poprawiają również teksturę i wygląd skóry. Są one powszechnie stosowane przez dermatologów do leczenia uszkodzonej skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Który peeling pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Który peeling pomaga na cellulit?

Istnieje wiele różnych zabiegów złuszczających, które mogą być stosowane w leczeniu cellulitu, ale który z nich jest najlepszy?…
Strzyżenie włosów u dzieci - kilka wskazówek
Czytaj Dalej

Czy przeszczep włosów podlega refundacji?

Kiedy zarezerwujesz zabieg przeszczepu włosów, będziesz zobowiązany do wpłacenia bezzwrotnego depozytu. Kwota ta jest równa połowie kosztów zabiegu.…
białe zęby
Czytaj Dalej

3 Proste Sposoby na Białe Zęby

Mimo że zęby same w sobie mają naturalnie biały kolor, nasze codzienne nawyki mogą doprowadzić do utraty ich…