Usuwanie rozstępów – najskuteczniejsze zabiegi czekają na Ciebie w gabinecie medycyny estetycznej

usuwanie rozstępów

Skóra ma niezwykłą zdolność do rozciągania się i kurczenia. Jest mocna, elastyczna i wytrzymała, ale może ulec uszkodzeniu, jeśli rozciągnie się zbyt mocno lub szybko. Tak powstają rozstępy – zmiany skórne, które są równie trudne do usunięcia, jak blizny. Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania rozstępów, które zmniejszają ich widoczność, a w niektórych przypadkach likwidują całkowicie. Do takich metod należą zabiegi laserowe, z których skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej.  

Rozstępy w ciąży i inne przyczyny powstawania „tygrysich pasków”

Rozstępy to linie lub pasma (przypominające tygrysie prążki) powstałe w wyniku rozciągania tkanki łącznej skóry. Kiedy środkowa warstwa skóry rozciąga się zbyt szybko, znajdujące się w niej włókna kolagenowe mogą pękać. Na początku rozstępy mają kolor czerwony lub fioletowy. Z biegiem czasu bledną i stają się białe lub srebrne.

Aż 90 procent kobiet ma rozstępy po ciąży. Jednak takie uszkodzenia skóry mogą powstać również z innych przyczyn, u osób w każdym wieku. Często pojawiają się w okresie wzrostu i dojrzewania, gwałtownego przyrostu masy ciała, szybkiej budowy masy mięśniowej czy radykalnego odchudzania. Niektóre osoby są bardziej podatne na powstawanie rozstępów – prawdopodobnie z przyczyn genetycznych lub hormonalnych.

Niezawodne laserowe usuwanie rozstępów

Podstawą profesjonalnego usuwania rozstępów jest laseroterapia. Odpowiednio zastosowane impulsy laserowe poprawiają wygląd rozstępów, zwiększają produkcję kolagenu i z czasem (po wykonaniu pełnej serii zabiegów) mogą sprawić, że rozstępy staną się praktycznie niewidoczne.

Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach wykorzystują kilka metod leczenia rozstępów, z których szczególnie polecany jest laser pikosekundowy. Technologia ta charakteryzuje się bardzo krótkimi impulsami, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny, szybki i mało inwazyjny. Już po 3-6 zabiegach można zauważyć wyraźną poprawę w wyglądzie skóry. Terapia wykonywana jest przez lekarza i nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu można odczuwać intensywne ciepło w głębi skóry. Laser pikosekundowy pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za odbudowę uszkodzeń skóry spowodowanych rozstępami.

Zabiegi na rozstępy, które wspomagają działanie laseroterapii

Jedną z metod wspomagania usuwania rozstępów jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Można zastosować ją samodzielnie lub w połączeniu z laseroterapią, dzięki czemu można znacząco przyspieszyć efekty leczenia. Osocze pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta i pobierane jest bezpośrednio przed zabiegiem. Substancja ta wspomaga procesy regeneracyjne w skórze, m.in. zwiększa produkcję kolagenu. W osoczu znajdują się czynniki wzrostu, które działają pobudzająco na komórki skóry.

Inny zabieg iniekcyjny, który również stosuje się w przypadku usuwania rozstępów to karboksyterapia, czyli mezoterapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na wstrzyknięciu czystego CO2 w miejsca dotknięte rozstępami przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wnikając w okoliczne tkanki, dwutlenek węgla wywołuje bardzo silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. W ten sposób zwiększa się w ostrzykiwanym miejscu przepływ krwi, a co za tym idzie, transport tlenu oraz składników odżywczych. Skóra zostaje pobudzona do intensywnej odbudowy.

W razie innych pytań dotyczących usuwania rozstępów skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
białe zęby
Czytaj Dalej

3 Proste Sposoby na Białe Zęby

Mimo że zęby same w sobie mają naturalnie biały kolor, nasze codzienne nawyki mogą doprowadzić do utraty ich…
Strzyżenie włosów u dzieci - kilka wskazówek
Czytaj Dalej

Czy przeszczep włosów podlega refundacji?

Kiedy zarezerwujesz zabieg przeszczepu włosów, będziesz zobowiązany do wpłacenia bezzwrotnego depozytu. Kwota ta jest równa połowie kosztów zabiegu.…