Usuwanie rozstępów – najskuteczniejsze zabiegi czekają na Ciebie w gabinecie medycyny estetycznej

usuwanie rozstępów

Skóra ma niezwykłą zdolność do rozciągania się i kurczenia. Jest mocna, elastyczna i wytrzymała, ale może ulec uszkodzeniu, jeśli rozciągnie się zbyt mocno lub szybko. Tak powstają rozstępy – zmiany skórne, które są równie trudne do usunięcia, jak blizny. Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania rozstępów, które zmniejszają ich widoczność, a w niektórych przypadkach likwidują całkowicie. Do takich metod należą zabiegi laserowe, z których skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej.  

Rozstępy w ciąży i inne przyczyny powstawania „tygrysich pasków”

Rozstępy to linie lub pasma (przypominające tygrysie prążki) powstałe w wyniku rozciągania tkanki łącznej skóry. Kiedy środkowa warstwa skóry rozciąga się zbyt szybko, znajdujące się w niej włókna kolagenowe mogą pękać. Na początku rozstępy mają kolor czerwony lub fioletowy. Z biegiem czasu bledną i stają się białe lub srebrne.

Aż 90 procent kobiet ma rozstępy po ciąży. Jednak takie uszkodzenia skóry mogą powstać również z innych przyczyn, u osób w każdym wieku. Często pojawiają się w okresie wzrostu i dojrzewania, gwałtownego przyrostu masy ciała, szybkiej budowy masy mięśniowej czy radykalnego odchudzania. Niektóre osoby są bardziej podatne na powstawanie rozstępów – prawdopodobnie z przyczyn genetycznych lub hormonalnych.

Niezawodne laserowe usuwanie rozstępów

Podstawą profesjonalnego usuwania rozstępów jest laseroterapia. Odpowiednio zastosowane impulsy laserowe poprawiają wygląd rozstępów, zwiększają produkcję kolagenu i z czasem (po wykonaniu pełnej serii zabiegów) mogą sprawić, że rozstępy staną się praktycznie niewidoczne.

Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach wykorzystują kilka metod leczenia rozstępów, z których szczególnie polecany jest laser pikosekundowy. Technologia ta charakteryzuje się bardzo krótkimi impulsami, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny, szybki i mało inwazyjny. Już po 3-6 zabiegach można zauważyć wyraźną poprawę w wyglądzie skóry. Terapia wykonywana jest przez lekarza i nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu można odczuwać intensywne ciepło w głębi skóry. Laser pikosekundowy pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za odbudowę uszkodzeń skóry spowodowanych rozstępami.

Zabiegi na rozstępy, które wspomagają działanie laseroterapii

Jedną z metod wspomagania usuwania rozstępów jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Można zastosować ją samodzielnie lub w połączeniu z laseroterapią, dzięki czemu można znacząco przyspieszyć efekty leczenia. Osocze pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta i pobierane jest bezpośrednio przed zabiegiem. Substancja ta wspomaga procesy regeneracyjne w skórze, m.in. zwiększa produkcję kolagenu. W osoczu znajdują się czynniki wzrostu, które działają pobudzająco na komórki skóry.

Inny zabieg iniekcyjny, który również stosuje się w przypadku usuwania rozstępów to karboksyterapia, czyli mezoterapia dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na wstrzyknięciu czystego CO2 w miejsca dotknięte rozstępami przy pomocy bardzo cienkiej igły. Wnikając w okoliczne tkanki, dwutlenek węgla wywołuje bardzo silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i powstawanie nowych kapilar. W ten sposób zwiększa się w ostrzykiwanym miejscu przepływ krwi, a co za tym idzie, transport tlenu oraz składników odżywczych. Skóra zostaje pobudzona do intensywnej odbudowy.

W razie innych pytań dotyczących usuwania rozstępów skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Strzyżenie włosów u dzieci - kilka wskazówek
Czytaj Dalej

Czy przeszczep włosów podlega refundacji?

Kiedy zarezerwujesz zabieg przeszczepu włosów, będziesz zobowiązany do wpłacenia bezzwrotnego depozytu. Kwota ta jest równa połowie kosztów zabiegu.…
Który peeling pomaga na cellulit?
Czytaj Dalej

Który peeling pomaga na cellulit?

Istnieje wiele różnych zabiegów złuszczających, które mogą być stosowane w leczeniu cellulitu, ale który z nich jest najlepszy?…