Leczenie trądziku lampą – czy warto?

Leczenie trądziku lampą - czy warto?

Minusem leczenia trądziku lampą jest fakt, że może być ono czasochłonne. Trzeba będzie korzystać z urządzenia przez kilkanaście minut każdego dnia. Jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli korzystasz z urządzenia ręcznego. Ważne jest również, aby kontynuować stosowanie normalnego schematu pielęgnacji skóry podczas korzystania z zabiegu. Dodatkowo, rezultaty, które osiągniesz dzięki zabiegowi, prawdopodobnie nie będą bardzo zauważalne. Innymi słowy, korzyści z leczenia trądziku za pomocą lampy mogą być marginalne.

Niebieskie światło LED zmniejsza aktywność Twoich gruczołów olejowych

Terapia światłem LED wykorzystuje dwie różne długości fal światła do zwalczania trądziku. Jest skuteczna i bezpieczna dla wszystkich typów skóry i nie stwarza ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niektóre osoby zgłaszają zaczerwienienie lub obrzęk, jednak jest to bardzo rzadkie zjawisko. W przeciwieństwie do tego, doustne leki na trądzik mogą prowadzić do wrażliwości skóry.

Niebieskie światło LED działa poprzez ukierunkowanie na górną warstwę komórek skóry. Ma działanie antybakteryjne, które zabija bakterie powodujące trądzik. Uważa się również, że zmniejsza aktywność gruczołów olejowych, co jest główną przyczyną powstawania trądziku. Trądzik pojawia się, gdy gruczoły olejowe są nadaktywne i zatykają pory.

Niebieskie światło nie jest odpowiednie dla wszystkich. Osoby z pewnymi schorzeniami oraz osoby przyjmujące leki fotouczulające powinny unikać tego zabiegu. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę produkty, których używamy na skórę i sprawdzić, czy są one kompatybilne z niebieskim światłem.

Zabiegi LED mogą być kosztowne. Generalnie jedna sesja kosztuje od 190 do 290 dolarów. Procedura nie wymaga żadnych przestojów i może skutecznie leczyć trądzik bez leków. Większość ludzi, którzy mają trądzik, może znaleźć to łatwe do stosowania leczenia światłem w domu. Trwa 20 do 30 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru trądziku i czy jest częścią zabiegu Acne Peel. W przeciwieństwie do innych rodzajów zabiegów laserowych, niebieskie światło LED nie dotyka skóry. Znajduje się ono osiem do dziesięciu centymetrów nad twarzą. Jest ciepłe w dotyku, ale nie jest nieprzyjemne. W rzeczywistości wielu klientów nawet zasypia podczas zabiegu. Terapia światłem LED

działa poprzez regulację aktywności gruczołów tłuszczowych. Zmniejsza również stan zapalny i sprzyja zdrowej skórze. Różne długości fal światła są skuteczne dla różnych typów skóry i różnych rodzajów trądziku. Czerwone światło LED poprawia krążenie i zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne, podczas gdy niebieskie światło LED celuje w gruczoły olejowe i zabija bakterie powodujące trądzik.

Terapia światłem LED jest również skuteczna w przypadku trądziku zapalnego, ponieważ zabija bakterie trądzikowe. Jest to skuteczny zabieg na trądzik zapalny, ponieważ wnika w pory skóry i mieszki włosowe. Hamuje również aktywność Twoich gruczołów olejowych, dzięki czemu zmniejsza produkcję oleju i poprawia objawy trądziku.

Terapia światłem LED nie jest szybkim sposobem leczenia trądziku, ale może być stosowana w połączeniu z efektywną pielęgnacją skóry i lekami na receptę. Ponieważ terapia światłem LED jest bezpiecznym sposobem leczenia trądziku, stanowi atrakcyjną opcję dla osób, które nie przepadają za lekami doustnymi lub miejscowymi. Jednak zawsze należy stosować odpowiednią ochronę oczu podczas terapii światłem LED, aby uniknąć uszkodzenia oczu.

Eliminuje bakterie

Eliminacja bakterii za pomocą lampy z niebieskim światłem to skuteczny sposób na oczyszczenie trądziku. Niebieskie światło jest znane z zabijania bakterii powodujących trądzik poprzez regulację produkcji sebum. Jest to ważne, ponieważ nadmiar sebum może zatykać pory i powodować trądzik.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
białe zęby
Czytaj Dalej

3 Proste Sposoby na Białe Zęby

Mimo że zęby same w sobie mają naturalnie biały kolor, nasze codzienne nawyki mogą doprowadzić do utraty ich…
Strzyżenie włosów u dzieci - kilka wskazówek
Czytaj Dalej

Czy przeszczep włosów podlega refundacji?

Kiedy zarezerwujesz zabieg przeszczepu włosów, będziesz zobowiązany do wpłacenia bezzwrotnego depozytu. Kwota ta jest równa połowie kosztów zabiegu.…