Bańki chińskie a cellulit – czy pomagają?

Bańki chińskie a cellulit - czy pomagają?

Bańki chińskie to starożytna tradycja sięgająca 3000 lat. Jest to medycyna alternatywna, która pozostała popularna pomimo rozpowszechnienia się urządzeń hi-tech. Ma wiele do zaoferowania kobietom, które chcą osiągnąć gładki i młody wygląd. Jednak ten starożytny zabieg powinien być zbadany przed jego zastosowaniem.

Zabiegi na cellulit

Bańki chińskie i zabiegi na cellulit to świetny sposób na zmniejszenie widoczności cellulitu i ujędrnienie ciała. Cellulit nie ogranicza się do osób otyłych i może pojawić się w każdym wieku i przy każdym typie ciała. Nawet osoby szczupłe mogą nabawić się cellulitu, zwłaszcza po ciąży i w okresie dojrzewania.

Zabiegi redukujące cellulit polegają na zastosowaniu cuppingu, techniki wykorzystującej małe kule, które umieszcza się na skórze. Kuleczki są wykonane z silikonu i mogą być nieruchome lub ruchome, ale obie metody są skuteczne. Obszary podatne na cellulit są traktowane poprzez przesuwanie kubka ruchem okrężnym, a ogólnym efektem jest gładsza i jędrniejsza skóra.

Zabiegi z wykorzystaniem baniek chińskich i cellulitu to świetny sposób na poprawę wyglądu i świetne samopoczucie. Masaż bańkami chińskimi pomaga również rozbić tłuszcz i zwiększyć krążenie krwi. Jest to jeden z najszybszych sposobów na redukcję cellulitu i poprawę ogólnego wyglądu. Po kilku zabiegach zauważysz znaczną redukcję cellulitu i poprawę jakości skóry.

Stosowanie baniek chińskich i olejków może również pomóc w redukcji cellulitu. Oleje stosowane w tych zabiegach są pełne minerałów i zwiększą krążenie. Domowy peeling można wykonać z oleju migdałowego, soli morskiej, cukru i olejku geraniowego. Można również kupić zestaw Lirene, aby wykonać ten sam zabieg samodzielnie. Zabiegi te nie powinny być jednak stosowane u osób, które mają schorzenia skóry, takie jak żylaki, egzema czy łuszczyca.

Inną techniką jest Z-Wave. Technika ta wykorzystuje urządzenie, które przekazuje do skóry promieniste fale impulsowe. Zabieg trwa zazwyczaj 30 minut, ale może być tak krótki jak dziesięć minut. Jest nieinwazyjny i nie pozostawia widocznych blizn. Z-Wave to świetny sposób na pozbycie się cellulitu i wygładzenie skóry. Technika ta jest skuteczna w przypadku górnej części ud, pośladków i brzucha.

Choć metody te zyskują na popularności, mają ograniczone działanie. Większość stosujących je celebrytów jest opłacana, by popierać ich produkty, i nie ma bezstronnej opinii na temat ich rezultatów. Profesjonalny zabieg taki jak Endermologie LPG może pomóc Ci pozbyć się cellulitu i uzyskać piękne ciało. Jest on również świetny w leczeniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na bańki chińskie

Masaż bańką chińską, chińska terapia alternatywna, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na cellulit i stany zwyrodnieniowe podskórnej tkanki łącznej. Terapia ta polega na wykorzystaniu bańki chińskiej do wytworzenia podciśnienia na skórze, co stymuluje regenerację tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi. Zabieg pomaga również w redukcji cellulitu, „skórki pomarańczowej” i rozstępów oraz poprawia elastyczność skóry. W zależności od lokalizacji cellulitu, osoba może odczuć wyraźną poprawę elastyczności skóry.

Jeden z najbardziej popularnych zabiegów masażu bańką chińską polega na użyciu gumowej pompki, która ułatwia przesuwanie baniek po skórze. Bańki te są większe od normalnych i przeznaczone są na obszary objęte cellulitem. Po postawieniu bańki tworzy ona podciśnienie, które wciąga fałdy skóry do środka. Masaż jest następnie przeplatany z ruchami okrężnymi w kierunku węzłów chłonnych, mającymi na celu zmniejszenie wyglądu cellulitu. Sesja trwa zazwyczaj do trzech minut.

Inna opcja leczenia obejmuje domowe peelingi. Wodorosty zawierają minerały i mogą pomóc w zwiększeniu krążenia krwi. Domowy peeling można przygotować mieszając sól morską, cukier, olejek migdałowy, olejek geraniowy. Można również zastosować olejek do masażu, który zawiera tymianek, cyprys i olejek geraniowy.

Innym popularnym zabiegiem jest chiński masaż cuppingowy. Pomaga on przynieść ulgę zmęczonym nogom i zmniejszyć obrzęki. Pomaga również odtruć skórę i poprawić jej blask. Chociaż jest to stosunkowo niedrogi zabieg, aby zobaczyć rezultaty, należy zaplanować co najmniej osiem zabiegów. Liczba zabiegów będzie zależeć od powagi problemu i szybkości reakcji organizmu. Jedną z zalet chińskiego masażu cuppingowego jest to, że jest on skuteczny zarówno w przypadku cellulitu wodnego, jak i tłuszczowego.

Terapia łączona może pomóc zwiększyć wrażliwość skóry na środki antycellulitowe. Ten rodzaj terapii pomaga również w tworzeniu mikrokanałów na skórze.

Zabiegi mokrego cuppingu

Mokry cupping to zabieg, który powoduje łagodne zasysanie w skórze. Następnie terapeuta usuwa kubek i wykonuje lekkie nacięcia w skórze, co powoduje ściągnięcie krwi na powierzchnię. Typowa sesja obejmuje od trzech do pięciu kubków. W niektórych przypadkach może być ich więcej. Po zabiegu może być wymagane stosowanie maści z antybiotykiem lub opatrunku.

Przed zastosowaniem cuppingu należy najpierw nałożyć na leczony obszar trochę balsamu do ciała lub olejku do masażu. Następnie należy wybrać obszar, który będzie poddawany zabiegowi. Możesz użyć silikonowego kubka, jeśli jesteś początkujący, lub większego szklanego kubka dla większych obszarów. Kubek należy umieścić na dotkniętym obszarze na co najmniej 10 minut.

Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza. Przed pierwszą sesją należy sprawdzić swój poziom tolerancji. Po zabiegu może wystąpić pewne zaczerwienienie lub zasinienie. Jednak te efekty uboczne są bardzo minimalne i zazwyczaj są tylko tymczasowe. Po zabiegu możesz odczuwać pewien dyskomfort i zawroty głowy.

Bańki chińskie są bardzo skuteczne w zwalczaniu obu rodzajów cellulitu. Pomagają tonizować i kształtować ciało oraz przywracają zdrowy, promienny wygląd. Usuwają również toksyny z organizmu. W porównaniu z zabiegami chirurgicznymi są najszybszymi i najbezpieczniejszymi metodami leczenia cellulitu.

Przed poddaniem się zabiegowi warto również skonsultować się z lekarzem. Osoby ze skłonnością do krwawień powinny go unikać. Nie zaleca się go również kobietom w ciąży i osobom o wrażliwej skórze. Zabieg jest jednak skuteczny w przypadku bólu ramion i pleców, a także urazów tkanek miękkich. Niektórzy ludzie uważają również, że cupping jest korzystny w przypadku schorzeń wewnętrznych. Niektóre z najczęstszych miejsc, w których wykonuje się cupping, to pęcherz moczowy, woreczek żółciowy, jelito grube i meridiany rządzące (du).

Metoda cuppingu jest praktykowana od tysięcy lat. Na przestrzeni lat zmieniały się używane kubki, ale zasada pozostała ta sama. W pierwszych przypadkach były one wykonane z gliny i bambusa, obecnie są wykonane ze szkła i silikonu. Podstawowa teoria terapii cuppingowej polega na wywieraniu ujemnego ciśnienia na skórę w celu zassania płynu.

Zabiegi endermologii

Połączenie baniek chińskich i masażu cuppingowego jest bardzo skuteczną metodą walki z cellulitem. Bańka chińska wytwarza podciśnienie, które masażysta może wykorzystać do wycelowania w problematyczne miejsca. Rezultaty można zauważyć już po jednym zabiegu, skóra staje się bardziej dotleniona, a krążenie krwi poprawia się. Jest to również doskonały sposób na poprawę ogólnego wyglądu ciała.

Ta specjalistyczna metoda może pomóc w likwidacji cellulitu i może być skuteczna dla sportowców i osób ze skłonnością do bólu stawów lub mięśni. Może pomóc ludziom szybciej odzyskać siły po treningach i poprawić ogólny stan zdrowia. Poprzez stymulację skóry delikatnym masażem i zasysaniem, metoda ta sprzyja również produkcji kolagenu i elastyny. Większość osób uważa, że zabieg jest relaksujący i nie odczuwa żadnego bólu podczas zabiegu.

Cellulit jest spowodowany przez uwięzione pod skórą odpady i ma go ponad 90% kobiet. Zabieg na cellulit z wykorzystaniem kubka próżniowego może wygładzić skórę i zmniejszyć widoczny cellulit. Cellulit składa się z tłuszczu i innych odpadów, które nie zostały zmetabolizowane. Gdy komórki tłuszczowe nie są metabolizowane, zostają uwięzione pod skórą i napierają na znajdującą się pod nią tkankę łączną.

Podczas gdy bańki chińskie i zabiegi na cellulit są bardzo skuteczne, procedura może być kosztowna. Koszt każdej sesji może łatwo dodać się do tysięcy dolarów. Ponadto trzeba zaplanować wizyty kontrolne, aby utrzymać wyniki. Koszt waha się w zależności od doświadczenia dostawcy i lokalizacji ich praktyki . Niektórzy dostawcy oferują zniżkowe pakiety leczenia.

Innym skutecznym sposobem leczenia cellulitu jest stosowanie zabiegów z użyciem lasera niskoenergetycznego. Wykorzystując połączenie lasera niskoenergetycznego i ssania, lasery niskoenergetyczne wnikają w skórę. Stymuluje fibroblasty, które pomagają w produkcji kolagenu. To pomaga skórze napiąć się i zredukować cellulit.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Co powoduje powstawanie cellulitu?
Czytaj Dalej

Co powoduje powstawanie cellulitu?

Cellulit jest wynikiem braku ruchu. Krążenie krwi w skórze jest zaburzone, gdy ciało znajduje się w statycznej pozycji.…
Czy opalenizna wpływa na cellulit?
Czytaj Dalej

Czy opalenizna wpływa na cellulit?

Opalanie jest świetnym sposobem na ukrycie cellulitu, ale wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Kobiety w dzisiejszych czasach…
Rosacea - objawy i sposoby leczenia
Czytaj Dalej

Rosacea – objawy i sposoby leczenia

Rosacea to choroba skóry, która skutkuje czerwonymi plamami na twarzy. Niektórzy pacjenci doświadczają również suchości lub gorąca twarzy.…